Innowacja w dziedzinie ukosowania plazmą: technologia True Bevel™

True Bevel ™ to technologia stworzona przez Hypertherm z myślą o ukosowaniu podczas obróbki stali miękkiej. Działa ona na podstawie parametrów roboczych, które zostały opracowane podczas testów fabrycznych systemu plazmowego HPRXD, a potem przystosowane do potrzeb systemu ukosowania. Sprawia to, że konfiguracja nowej pracy czy nowej części przebiega dużo szybciej niż w innych przecinarkach i systemach plazmowych. Dodatkowo, dzięki True Bevel™ ustawianie jest tak łatwe, że nie trzeba poświęcać mu wiele czasu, co eliminuje czasy przestoju, które mogłyby się przekładać na duże straty.

Technologia True Bevel - SureCut Hypertherm.

Dzięki stosowaniu parametrów ukosowania stali miękkiej, które zostały stworzone przez Hypertherm, możesz szybko osiągnąć pożądany efekt ukosowania części w nowych pracach.

Zalety True Bevel™:

  • Mała ilość ścinków przy modyfikacji czy zmianach ustawień pracy urządzenia.

  • Ograniczona ilość próbnych przebiegów w nowych pracach.

  • Cięcie V, A oraz Y.

Wykorzystanie przetestowanych w fabryce parametrów procesu ukosowania w systemie HPRXD, które są dopasowane do mechanicznej implementacji i pozwalają pracować z dużym zakresem grubości, kątów i natężeń prądu.

Wynik testu praktycznego

Technologia True Bevel - SureCut - porównanie
  • Stara metoda ukosowania — pierwsze trzy próby na zdjęciu

  • Nowa metoda ukosowania — ostatnia próba

Doświadczony klient realizujący ukosowanie został poproszony o ustawienie parametrów dla 3-calowej kwadratowej próbki 1-calowej stali miękkiej z wykorzystaniem zwykłej metody. Po ponad godzinie i 3 próbach klient był już bliski celu i uzyskał dobry wynik przy kolejnej regulacji.

Dzięki technologii True Bevel™ sprawdzone w fabryce ustawienia zostały zaadaptowane do mechaniki ukosowania i wymogi spełniała już pierwsza część utworzona po około 10 minutach.

Poniżej filmik promocyjny firmy Hypertherm, w którym przedstawione są zalety Technologii True Bevel™.