W dniach 9-12 czerwca 2015 zespół STIGO wziął udział w kolejnej edycji ITM Polska w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zwiedzającym, którzy odwiedzili nasze stoisko.

STIGO prezentowało swoje produkty w ramach Salonu Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, poświęconemu obrabiarkom i narzędziom obok innych liderów branży. Na naszym stoisku uczestnicy ITM mieli okazję zobaczyć pokazy cięcia plazmowego przecinarkami ręcznymi Hypertherm Powermax, a także przekonać się osobiście o możliwościach tego sprzętu. Nowością jaką przywieźliśmy ze sobą do Poznania był stół CNC do cięcia plazmowego firmy Swift-Cut. Maszyna cieszyła się dużym zainteresowaniem a wycinane elementy stały się atrakcyjnymi pamiątkami z odwiedzin. Oprócz sprzętu, STIGO zaprezentowało programy takie jak SigmaNEST – CAD/CAM do optymalizacji cięcia, Plan-de-Campagne – do zarządzania produkcją czy StuM.I.S. – do zarządzania produkcją konstrukcji stalowych. Na odwiedzających czekał również zwarty i gotowy zespół ekspertów. Spotkanie na targach było świetną okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń, konsultacji oraz prezentacji oferty.

ITM POLSKA

Tegoroczna edycja ITM Polska była rekordowa: 21 tys. m2, prawie 1000 wystawców z 27 krajów,16 955 zwiedzających, 9 pawilonów, 7 salonów tematycznych, 4 dni spotkań. Co ciekawe, blisko 50% wystawców stanowiły firmy zagraniczne. Targi ITM Polska to największe targi przemysłowe w Polsce, wymieniane w gronie najważniejszych imprez branżowych w Europie. Celem tego wydarzenia jest prezentacja oraz promocja innowacyjnych maszyn i rozwiązań, osiągnięć przemysłowych na światową skalę. ITM to połączenie przemysłu z biznesem i nauką. W 9 pawilonach prezentowane są rynkowe nowości oraz produkty docenione przez grono specjalistów. Ofertę targów dopełniły konferencje, wykłady i pokazy na żywo.

Zakres branżowy targów ITM Polska obejmował 7 salonów tematycznych: Mach-Tool (obrabiarki i narzędzia), Surfex (obróbka powierzchni), Hape (hydraulika, pneumatyka, napędy), Metalforum (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), Welding (spawalnictwo), Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle). W tym roku równolegle odbywały się Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Subcontracting ITM Meetings.

Targi ITM Polska to przemysł, biznes i nauka, to fabryka przyszłości na światowym poziomie. Przemysł – robiące wrażenie potężne maszyny, innowacyjne technologie i rozwiązania , których stosowanie pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Biznes – międzynarodowe kontakty, rozmowy przynoszące wymierne rezultaty, kontrakty i szukanie możliwości współpracy, a przez nią – rozwoju. Nauka – dorobek inżynierów i zespołów projektowych, dzięki któremu firmy zwiększają swoją rynkową konkurencyjność i optymalizują procesy produkcyjne.

Na targach ITM Polska liczą się innowacje wspierające rozwój firm, technologie będące przyszłością branży a także maszyny będące przykładem implementacji najnowocześniejszych rozwiązań na grunt przemysłu.

Więcej informacji o wydarzeniu:

http://technologie.mtp.pl/pl/

STIGO na ITM Polska w Poznaniu