Materiały eksploatacyjne FlushCut™ – pewność najszybszego cięcia powierzchniowego!

Podczas cięcia plazmowego nierzadko zachodzi konieczność pozbycia się wystającego elementu, odstępu od reszty obrabianego materiału. Zwykle robi się to, korzystając z „tradycyjnych” narzędzi – palnika plazmowego albo poprzez żłobienie łukiem węglowym. Technologia FlushCut to usprawnienie, które zapewnia bardzo łatwe i wydajne cięcie występów.

Materiały eksploatacyjne FlushCut™ stworzono z naciskiem na usprawnienie pracy urządzeń systemów Powermax. FlushCut™ pozwala odcinać elementy mocujące, występy i inne elementy odstające bardzo blisko podstawy. Jednocześnie zapewnia stabilność podstawy, nie uszkadzając jej ani nie przebijając. Jak to działa? Kluczem jest odpowiednia konstrukcja. Dysza posiada skośny otwór, a osłona prowadząca jest płaska. Dzięki temu łuk plazmowy pojawia się w najbardziej optymalnym miejscu. Tak zaprojektowany element palnika pozostawia mniej niż 5 milimetrów resztek na obrabianym elemencie. Gwarantuje to możliwość szybszego szlifu podstawy, a więc oszczędności czasu.

Firma Hypertherm wciąż rozwija technologię i materiały eksploatacyjne FlushCut™. Niedawno rozszerzono ilość rodzajów urządzeń które mogą obsługiwać FlushCut™.

System Zalecane natężenie prądu Seria palnika
Powermax125® 125 A Duramax® Hyamp™
Powermax105® 105 A Duramax®
Powermax85® 45 A Duramax®
Powermax65® 45 A Duramax®
Powermax45® XP 45 A Duramax®

Niektórzy, żeby pozbyć się występów i innych niepożądanych odstających elementów, korzystają z metody żłobienia łuku węglowego. Jest to metoda mocno nieefektywna w porównaniu do naszej technologii. Żłobienie węglowe wymaga obustronnego usunięcia spawu. To dodaje użytkownikowi pracy oraz naraża na pracę przy większym hałasie i zwiększonej emisji dymu. Materiały eksploatacyjne FlushCut™ pozwalają z kolei dopasować materiał do swoich potrzeb szybkim, sprawnym cięciem.

Kolejną opcjonalną metodą jest cięcie powierzchniowe za pomocą systemu paliwowo-tlenowego. Jest on także bardziej czasochłonny. Wymaga ustawienia gazu, czyszczenia i ogrzewania wstępnego. Nie funkcjonuje też na elementach ze stali nierdzewnej. Cięcie plazmowe systemami Powermax zapewnia mniejszy obszar strefy nagrzewania – jest on dziesięciokrotnie niższy niż przy systemie paliwowo-tlenowym.

FlushCut

Warto też porównać cięcie powierzchniowe z technologią FlushCut™ i bez niej – z pomocą zwykłego palnika plazmowego. Otóż FlushCut™ zapewnia optymalny kąt łuku plazmowego, zostawiając minimalną ilość resztek do oszlifowania.

Materiały eksploatacyjne FlushCut™ pozwalają zatem na najbardziej optymalne i najszybsze cięcie powierzchniowe. To technologia, która zadziwi Cię swoją praktycznością i skutecznością. Jeśli jesteś zainteresowany materiałami eksploatacyjnymi do systemów Powermax, zajrzyj do naszej zakładki Kontakt i zapytaj o możliwości urządzeń Hypertherm!